Search
Advertisement
 • Choroby tarczycy coraz częstszym problemem.

  Choroby tarczycy coraz częstszym problemem.

  Tarczyca, oraz produkowane przez nią hormony mają bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, oraz samopoczucie. Wpływ tarczycy na metabolizm jest bardzo duży, a zaburzenia, które są związane z produkcją hormonów i choroby tarczycy mogą w skuteczny sposób utrudnić życie. W przypadku, kiedy nastšpi nadczynność tarczycy.Problemem …Read More »
 • Czym jest obrzezanie

  Czym jest obrzezanie

  Niektórzy mają problem z wyjaśnieniem niekiedy wręcz podstawowych pojęć, a jednym z nich jest chociażby obrzezanie. Nie wszyscy znają się na medycynie, a i ich religia nie wiąże się z daną czynnością. Wobec tego nie orientują się w danym temacie. Warto więc wspomnieć o tym, …Read More »
 • Jak leczyć torbiel bakera?

  Jak leczyć torbiel bakera?

  Cysta bakera zwana również torbielą bakera to schorzenie stawu kolanowego. Nie wiadomo dokładnie z jakich przyczyn powstaje torbiel bakera, ale najczęściej kojarzona jest z dużym obciążaniem lub urazami stawu kolanowego, co ma miejsce u sportowców lub osób z nadwagą. Ponadto może występować również w związku …Read More »
Zdrowie dzieci

Boleści w dolnych częściach brzucha – jakie są ich przyczyny?

5Ból podbrzusza to bez wątpienia najczęściej występująca dolegliwość ze strony układu pokarmowego na jaką uskarżają się właściwie wszyscy. Każdy przynajmniej raz w życiu doświadczył takiego bólu, niezależnie od tego, ile ma lat i jakiej jest płci. Bolesne bóle podbrzusza występują zarówno u dorosłych, jak i u dzieci; u młodych i starszych; u kobiet i u mężczyzn.

Jak więc poradzić sobie z takimi problemami ze strony układu pokarmowego? Jak zdiagnozować źródło problemu? O czym świadczy długo utrzymujący się ból podbrzusza (http://www.no-spa.pl/27_article_podbrzusze.html)?

W przypadku osób dorosłych takie dolegliwości najczęściej są związane z występowaniem chorób takich, jak zapalenie wyrostka robaczkowego czy przepuklina. W przypadku kobiet podbrzusze bardzo często daje o sobie znać na początku cyklu menstruacyjnego. Takie dolegliwości bólowe najłatwiej zwalczyć można za pomocą środków przeciwbólowych, które dostępne są bez recepty. Warto także sięgnąć po rozkurczające napary ziołowe.

Jeśli chodzi o ból brzucha u dziecka to najczęściej przyczyną jest kolka. Oczywiście niewykluczone, że dziecko także ma problem z wyrostkiem robaczkowym czy przepukliną, jednak występuje to już w przypadku starszych dzieci.

Gdy ból brzucha u dzieci dotyczy niemowląt można na pewno stwierdzić, że przyczyną jest męcząca wiele dzieci we wczesnym etapie życia kolka. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady lekarskiej, aby jak najlepiej pomóc maluchowi.

Comments are closed.