Search
Advertisement
 • Wybór dobrego leku na grypę

  Wybór dobrego leku na grypę

  Wybór dobrego leku na grypę może być bardzo prosty z uwagi na to, że leki na grypę są powszechnie dostępne. Jednak trzeba przyznać, że osoby chore bardzo różnie przechodzą grypę i mogą dlatego potrzebować różnych leków. Dlatego starają się one wybrać taki lek na przeziębienie, …Read More »
 • Zdrowie dziecka

  Zdrowie dziecka

  Dieta dziecka musi być bardziej zróżnicowana i bogata w minerały oraz witaminy odpowiednio zbilansowana do wieku naszej pociechy zapewniając prawidłowy rozwój i zdrowie dziecka oraz jego samopoczucie. Zaczynając od prawidłowego przebiegu ciąży, a na pełnoletności skończywszy, to my decydujemy co będzie jadło nasze dziecko i …Read More »
 • Promieniowanie słoneczne.

  Promieniowanie słoneczne.

  Podczas pobytu na słońcu człowiek jest poddawany całemu zakresu promieniowania elektromagnetycznego docierającego do ziemi: są to promienie ultrafioletowe (UV), widzialne oraz podczerwone.zmiany na skórze powstające w wyniku promieniowania słonecznego najistotniejszą rolę odgrywają promienie ultrafioletowe UVB (krótki ultrafiolet) i UVA (długi ultrafiolet). Rumień występuje na skórze …Read More »
Zdrowie dzieci

Jak komputery skracają kolejki

komputery-skracaja-kolejkiZa sprawą wprowadzania wielu nowych rozwiązań miejsca, które jeszcze niedawno budziły w nas tylko i wyłącznie emocje i skojarzenia o charakterze silnie negatywnym, teraz znacząco ocieplają swój wizerunek. Jednym z takich miejsc jest przychodnia lekarska. Komputeryzacja i wprowadzenie nowoczesnych systemów sprawiło, iż to miejsce przestaje kojarzyć się jednoznacznie ze spędzaniem wielu godzin w kolejkach, nie tylko do lekarza specjalisty, ale również tego pierwszego kontaktu.

Dziś osoby pracujące w recepcji używając oprogramowanie dla przychodni lekarskiej są w stanie zarejestrować pacjenta na daną godzinę. Eliminuje to potrzebę rezerwowania kilku godzin cennego czasu na piętnastominutową wizytę po, na przykład, skierowanie do innego lekarza, gdzie będziemy musieli również spędzić stosowną ilość czasu. Zamiast tego dostajemy informację, o której konkretnej godzinie mamy się stawić. Oczywiście zdarzają się obsunięcia czasowe, aczkolwiek jest to nieuniknione, ponieważ nie każda osoba przychodzi do lekarza z takim samym problemem i trzeba brać poprawkę na to, że często przewidziany czas jest zbyt długi, albo zbyt krótki. Są to jednak niewielkie problemy, ponieważ nadal spędzamy kilkanaście minut więcej, aniżeli w przypadku braku rejestracji na daną godzinę. Każda placówka tego typu posiada trochę inne potrzeby, co wystarczy zasygnalizować osobom tworzącym oprogramowanie dla przychodni. Można z nimi ustalić to, co jest potrzebne, a czego nie ma przewidzianego w standardowej wersji programu http://www.mediporta.pl/funkcje/.

Może to być tak naprawdę wszystko – od zmienienia wyglądu i układu przycisków w oknie programu, do dodania nowych funkcji, które akurat w tym konkretnym przypadku będą konieczne i nieodzowne. Oczywiście można tu mówić o problemie uczenia się obsługi kolejnej rzeczy przez ludzi, którzy i tak już mają sporo na głowie, w grę w końcu wchodzi zdrowie i życie pacjentów, ale nie ma powodów do obaw. Każdy program tworzony jest z myślą o wygodzie użytkowania i praktycznych korzyściach z tego płynących.

Comments are closed.