Search
Advertisement
 • Zatrzymanie procesu wypadania włosów

  Zatrzymanie procesu wypadania włosów

  Każda osoba, która zauważa u siebie rozpoczęcie procesu wypadania włosów zaczyna zastanawiać się, w jaki sposób może jemu przeciwdziałać. Zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną wypadania włosów może być sięganie po złe środki do mycia włosów oraz częste prostowanie włosów. Wprawdzie trudno jest jej …Read More »
 • Dobre kosmetyki przeciw trądzikowi

  Dobre kosmetyki przeciw trądzikowi

  Cera trądzikowa wymaga szczególnej ochrony i pielęgnacji. Wszystkie osoby, które żyją z cerą trądzikową dobrze wiedzą, jak trudno jest im znaleźć takie kremy, które nie będą podrażniały ich cery i nie będą powodowały wystąpienia nowego trądziku. Dlatego starają się sięgać jedynie po sprawdzone już przez …Read More »
 • Problemy z wątrobą

  Problemy z wątrobą

  Czy wątroba boli? Na to pytanie nietrudno odpowiedzieć – narząd ten, jak każdy inny może ulegać uszkodzeniu, efektem którego są bóle wątroby objawiające się na różne sposoby. Wątroba z zasady jest wytrzymałym narządem, chociażby przez fakt, że ma zdolności samoregulacyjne, jednak w praktyce nie jest …Read More »
Zdrowie dzieci

Objawy udaru mózgu

udaru-mozguLekarze od lat starają się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co to jest udar . Doskonale wiedzą oni, jakie mogą być udaru mózgu objawy, ale nie zawsze są w stanie szczegółowo odpowiedzieć pacjentowi na pytanie, czym jest sam udar mózgu. Dzieje się tak dlatego, że sama neurologia jest bardzo trudną dziedziną medycyny, która diagnozuje konkretne choroby w oparciu o wiele różnych danych oraz przy interpretacji wielu różnych objawów, a udar mózgu czasami występuje nagle i trudno jest ustalić jego przyczyny.

Natomiast udaru objawy najczęściej są bardzo podobne, chociaż mogą być bardzo zróżnicowane, dlatego nie zawsze są one uchwytne dla samego pacjenta. Wobec tego bardzo ważne jest, aby ludzie z jego otoczenia potrafili od razu zauważyć, że z ich znajomym dzieje się coś dziwnego, co trudno jest wytłumaczyć. W obliczu tego trzeba stwierdzić, że bardzo ważne jest, aby wszyscy ludzie posiadali jak największą wiedzę na temat objawów udaru mózgu. (zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/udar-mozgu)

Widoczne objawy udaru mózgu

Każdy udar mózgu przebiega na tyle dziwnie, żeby może zostać zauważony przez osoby postronne. Najbardziej widocznymi objawami udaru mózgu są: nagłe omdlenia, zawroty głowy, niepewny chód, niewyraźna mowa i ogólna dezorientacja oraz krótkie utraty pamięci. Jeżeli więc bliscy pacjenta wiedząc o tym, że znajduje się on w grupie ryzyka zauważają wystąpienie u niego takich objawów, to powinni od razu zawieźć go do lekarza. Natychmiastowe udzielenie pomocy takiemu pacjentowi może sprawić, że będzie on mógł w pełni wrócić do zdrowia.

Comments are closed.