Search
Advertisement
 • Problemy ze strony układu pokarmowego – skąd się biorą?

  Problemy ze strony układu pokarmowego – skąd się biorą?

  Nasz układ pokarmowy każdego dnia wykonuje naprawdę ciężką pracę. Musi „przemielić” kilka posiłków, dzięki czemu składniki odżywcze są wchłaniane przez organizm. Niestety, czasami zdarza się, że nasz żołądek i jelita zaczynają się buntować. Powodów może być naprawdę dużo, od nieprawidłowej diety, przez zbyt szybkie jedzenie, …Read More »
 • Czym jest obrzezanie

  Czym jest obrzezanie

  Niektórzy mają problem z wyjaśnieniem niekiedy wręcz podstawowych pojęć, a jednym z nich jest chociażby obrzezanie. Nie wszyscy znają się na medycynie, a i ich religia nie wiąże się z daną czynnością. Wobec tego nie orientują się w danym temacie. Warto więc wspomnieć o tym, …Read More »
 • Co to jest torbiel bakera?

  Co to jest torbiel bakera?

  Istnieją schorzenia, które natychmiast po wystąpieniu zmuszają nas do wizyty lekarskiej, ale są również takie, które przez pewien czas jesteśmy skłonni ignorować, nie powinniśmy tego robić. Takim niezbyt niepokojącym schorzeniem jest torbiel bakera. Ma ona najczęściej postać niewielkiego guzka znajdującego się pod kolanem. Nie wyjaśniono …Read More »
Zdrowie dzieci

Jak zabezpieczyć nasze zwierzę przed przykrymi konsekwencjami ugryzienia przez kleszcza?

7Kleszcze u psów to dość często spotykany problem z czworonogiem, szczególnie podczas okresu letniego, kiedy to te owady są najaktywniejsze. Warto wiedzieć zawczasu, jak wyciągnąć kleszcza psu, ponieważ dzięki temu możemy szybko zareagować w przypadku/ Jak wygląda kleszcz u psa ? Przede wszystkim, bardzo często na pierwszy rzut oka w ogóle rozpoznać zagrożenie i odpowiednio zidentyfikować insekta.

Kleszcz u psa może wywoływać bardzo niepozorne objawy boreliozy u psa, które wielu właścicieli bagatelizuje lub wręcz nie zauważa. Skąd mamy wiedzieć, jakie wywołuje kleszcz u psa objawy choroby? Warto sięgnąć przede wszystkim do sprawdzonych źródeł lub spytać lekarza, czym objawiają się kleszcze u psa, jak wyglądają, jak je szybko znaleźć.

Co prawda, nie każdy kleszcz http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Kleszcze.aspx  wywołuje choroby odkleszczowe u psów takie, jak borelioza u psa czy anaplazmoza u psa, ale warto mieć się na baczności. Borelioza u psa i jej objawy może mieć tak samo poważne konsekwencje dla zdrowia naszego czworonoga co kleszcz u kota i wywoływana przez niego borelioza u kota.

Warto zasięgnąć porady weterynarza nie tylko w zakresie choroby u psa, ale także jak wyjąć kleszcza psu. Zazwyczaj lekarz weterynarii nie tylko przekazuje wiedzę na temat tego, jak usunąć kleszcza u psa, ale często też może nam to zademonstrować. Możemy wobec tego wybrać się do przychodni weterynaryjnej i tam uzyskać wszystkie potrzebne informacje w tym zakresie.

 

Comments are closed.