Search
Advertisement
 • Historia zwišzana ze zdrowiem.

  Historia zwišzana ze zdrowiem.

  Zdrowie jest najważniejszym skarbem jakie posiada człowiek. Wiele osób jest wciąż nie do końca poznanym stanem. Każdy zadaje sobie nie raz następujšce pytanie, czym tak właściwie jest zdrowie. Mozna powiedzieć krótko, że zdrowie jest stane organizmu, kiedy nie występuje w nim żadna choroba. Jednak ta …Read More »
 • TROSKA O WŁASNE ZDROWIE

  TROSKA O WŁASNE ZDROWIE

  Mimo przekonania, że dbanie o koncycję zdrowotnąjest dla Polaków bardzo ważna sprawą. Deklaracje na temat zdrowia pozostająod pięciu lat stabilne. Cztery piąte badanych (81%) uważa się za osoby dbające o swoje zdrowie, w tym prawie jedna piąta (19%) nie ma co do tego wątpliwości. Do …Read More »
 • Książka doktora Dukana

  Książka doktora Dukana

  Nie istnieje taka kobieta, która choćby raz niepomyślała o diecie.Bardzo duży wpływ maja na to reklamy telewizyjne lub te wmagazynach o modzie, które nie pozwalają nam zapomnieć, że rozmiar kobiety XXI wieku, to rozmiar zero. Samych diet jest chyba z tysiąc, a okazji do ich …Read More »
Zdrowie dzieci

Jak zabezpieczyć nasze zwierzę przed przykrymi konsekwencjami ugryzienia przez kleszcza?

7Kleszcze u psów to dość często spotykany problem z czworonogiem, szczególnie podczas okresu letniego, kiedy to te owady są najaktywniejsze. Warto wiedzieć zawczasu, jak wyciągnąć kleszcza psu, ponieważ dzięki temu możemy szybko zareagować w przypadku/ Jak wygląda kleszcz u psa ? Przede wszystkim, bardzo często na pierwszy rzut oka w ogóle rozpoznać zagrożenie i odpowiednio zidentyfikować insekta.

Kleszcz u psa może wywoływać bardzo niepozorne objawy boreliozy u psa, które wielu właścicieli bagatelizuje lub wręcz nie zauważa. Skąd mamy wiedzieć, jakie wywołuje kleszcz u psa objawy choroby? Warto sięgnąć przede wszystkim do sprawdzonych źródeł lub spytać lekarza, czym objawiają się kleszcze u psa, jak wyglądają, jak je szybko znaleźć.

Co prawda, nie każdy kleszcz http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Kleszcze.aspx  wywołuje choroby odkleszczowe u psów takie, jak borelioza u psa czy anaplazmoza u psa, ale warto mieć się na baczności. Borelioza u psa i jej objawy może mieć tak samo poważne konsekwencje dla zdrowia naszego czworonoga co kleszcz u kota i wywoływana przez niego borelioza u kota.

Warto zasięgnąć porady weterynarza nie tylko w zakresie choroby u psa, ale także jak wyjąć kleszcza psu. Zazwyczaj lekarz weterynarii nie tylko przekazuje wiedzę na temat tego, jak usunąć kleszcza u psa, ale często też może nam to zademonstrować. Możemy wobec tego wybrać się do przychodni weterynaryjnej i tam uzyskać wszystkie potrzebne informacje w tym zakresie.

 

Comments are closed.