Search
Advertisement
 • Jak zadbać o piękne paznokcie u stóp?

  Jak zadbać o piękne paznokcie u stóp?

  Spora część osób dba o paznokcie w zupełnie niewłaściwy sposób. Jest to związane przede wszystkim z brakiem wiedzy w tej dziedzinie, a z drugiej strony także z brakiem odpowiednio dużej ilości czasu, aby zadbać o profesjonalny manicure.Read More »
 • Catering dietetyczny nie jest fanaberią.

  Catering dietetyczny nie jest fanaberią.

  Bardzo istotnym elementem każdej z konferencji jaka się odbywa na bankiecie czy szkoleniu jest tak zwany catering. Sprawnie, oraz profesjonalnie wydawane są przerwy kawowe, lunch pozwalają nie bez wpływu na niezła organizację, oraz odpowiednią oprawę całości tych wszystkich wydarzeń. Często jest tak, że jesteśmy zajęci …Read More »
 • Medycyna niekonwencjonalna

  Medycyna niekonwencjonalna

  Nie da się ukryć, że teraz medycyna alternatywna cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób nadzwyczaj popiera alternatywne metody leczenia, nawet jeśli medycyna ta ma swoich oponentów. Medycyna zwykła nie zawsze umie poradzić sobie ze schorzeniami lub rozmaitymi chorobami, wówczas warto sięgnąć do innych źródeł …Read More »
Zdrowie dzieci

Objawy stanów chorobowych żył

Stany chorobowe żył mogą być widoczne z powodu towarzyszących im objawów. Bardzo widocznym objawem choroby żył jest zapalenie żył w nodze. Takie zapalenie powoduje, że żyły znajdujące się na nodze zaczynają być bardzo widoczne i utrudniają osobie chorej sprawne poruszanie się. Poza tym noga, w której występuje zapalenie żył jest bardzo obolała i ociężała. W związku z tym osoby zmagające się z zapaleniem żył przyjmują sporo leków przeciwbólowych, a także przeciwzakrzepowych. Dzięki temu mogą stopniowo przeciwdziałać pojawiającemu się u nich zapaleniu żył w nodze.

Trzeba jednocześnie podkreślić, że za bardzo niepokojący objaw powinny być uznawane widoczne żyły na nogach. Należy bowiem pamiętać, że takie zbyt widoczne żyły na nogach (http://www.zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/rodzaje-zakrzepicy) mogą stanowić wstęp do powstawania żylaków. Dlatego warto już w momencie pojawiania się na nogach żył udać się do lekarza w celu zasięgnięcia jego opinii w sprawie potencjalnych przyczyn takiego stanu rzeczy. Oczywiście jedną z takich przyczyn może być fakt, że ktoś po prostu ma taką a nie inną urodę, jednak nagle pojawiające się żyły na nogach zawsze powinny być powodem do niepokoju. Takie widoczne żyły mogą także pojawiać się na rękach.

Nie można także lekceważyć zatoru płucnego objawów. Objawy zatoru płucnego polegające na nagłym uczuciu ciężkości w płucach i osłabieniu mogą bowiem doprowadzić do śmierci pacjenta. Lekarze podkreślają, że w momencie wystąpienia zatorowości płucnej ważna jest natychmiastowa reakcja, która powstrzyma rozwój zatoru płucnego.

Comments are closed.