Search
Advertisement
 • Problemy z wątrobą

  Problemy z wątrobą

  Czy wątroba boli? Na to pytanie nietrudno odpowiedzieć – narząd ten, jak każdy inny może ulegać uszkodzeniu, efektem którego są bóle wątroby objawiające się na różne sposoby. Wątroba z zasady jest wytrzymałym narządem, chociażby przez fakt, że ma zdolności samoregulacyjne, jednak w praktyce nie jest …Read More »
 • Zdrowie w ogrodzie

  Zdrowie w ogrodzie

  Używane na co dzień przyprawy nie tylko nadają smak daniom i oryginalny aromat ale przede wszystkim leczą, wzmacniają organizm i odtruwają. Zdrowie w ogrodzie jedno z najmniej zauważanych i docenianych sposobów na zapobieganie chorobom jak i leczeniu objawów. Dlaczego nie wykorzystać ich właściwości w przygotowaniu …Read More »
 • Na uczulenie tylko konkretne preparaty

  Na uczulenie tylko konkretne preparaty

  Wielu z nas bywa uczulonych na konkretne substancje, z którymi możemy rzadziej lub częściej mieć o czynienia, w zależności od tego, na co jesteśmy de facto uczuleni. Uczulenie jest reakcją na jakiś składnik lub grupę składników, których nasz organizm najzwyczajniej nie toleruje. W związku z …Read More »
Zdrowie dzieci

Jak się zachowywać, jeśli nasza skóra jest chora?

Choroby bywają bezlitosne. Niestety, zdarza się, że ofiarą różnego rodzaju chorób pada nasza skóra. Takich schorzeń absolutnie nie należy bagatelizować, ponieważ skóra i jej prawidłowa kondycja to niezwykle istotne kwestie. Co zrobić, jeśli niestety jest ona chora? Jak postępować w takiej sytuacji?

Przede wszystkim, trzeba umówić się do dermatologa, który obejrzy skórę i postawi diagnozę. Dermatolodzy poza tym często ustalają przebieg leczenia oraz później je kontrolują. Wskazują też jakie badania zrobić i do jakiego lekarza jeszcze warto się udać. Czasami zdarza się, że choroba jest wynikiem kilku nieprawidłowości w organizmie, jak chociażby trądzik, który ma podłoże hormonalne. Wówczas konieczna jest współpraca kilku lekarzy odpowiednich specjalności. W przypadku trądziku hormonalnego będzie to między innymi dermatolog, endokrynolog i ginekolog.

Oczywiście, w przypadku każdej choroby, w tym również chorej skóry, należy stosować się ściśle do wskazówek lekarza. Czasami zdarza się, że niezbędna jest też odpowiednia pielęgnacja, na przykład jeśli naszym problemem jest skóra atopowa. Atopowe zapalenie skóry jest niestety dość częstym schorzeniem. Uciążliwe okazuje się azs u dzieci (http://emolium.pl/baza-wiedzy/azs/). Informacje na temat pielęgnacji skóry z określonymi schorzeniami powinniśmy uzyskać w gabinecie lekarskim. Trzeba pamiętać, że skóra może zachorować tak samo, jak każdy inny organ i wymaga wdrożenia odpowiedniego leczenia. Trzeba więc zacząć zwracać na nią większą uwagę, obserwować ją i nie lekceważyć problemów skórnych.

Comments are closed.