Search
Advertisement
 • Wybieramy lekarza medycyny.22

  Wybieramy lekarza medycyny.22

  Popularność zabiegów medycyny estetycznej coraz bardziej wzrasta w ostatnich latach. Trzeba więc wiedzieć czym powinniśmy się kierować, kiedy nie wiemy, jaki zabieg będzie dla nas najbardziej bezpieczny.Przykro o tym pisać, ale wraz z popularnością tego rodzaju zabiegów wzrasta również ilość tak zwanych domorosłych specjalistów, a …Read More »
 • Grzyb na stopach – skąd się bierze?

  Grzyb na stopach – skąd się bierze?

  Jeżeli ktoś ma grzybicę stóp, nie powinien od razu obwiniać się, twierdząc, że to przez dotychczasowy styl życia. Wiadomo, higiena stóp jest bardzo ważna i należy o to zadbać, ale grzybicą można się też zarazić w różnych miejscach, więc wina tak naprawdę nie zawsze leży …Read More »
 • Problemy ze strony układu pokarmowego – skąd się biorą?

  Problemy ze strony układu pokarmowego – skąd się biorą?

  Nasz układ pokarmowy każdego dnia wykonuje naprawdę ciężką pracę. Musi „przemielić” kilka posiłków, dzięki czemu składniki odżywcze są wchłaniane przez organizm. Niestety, czasami zdarza się, że nasz żołądek i jelita zaczynają się buntować. Powodów może być naprawdę dużo, od nieprawidłowej diety, przez zbyt szybkie jedzenie, …Read More »
Zdrowie dzieci

Jak się zachowywać, jeśli nasza skóra jest chora?

Choroby bywają bezlitosne. Niestety, zdarza się, że ofiarą różnego rodzaju chorób pada nasza skóra. Takich schorzeń absolutnie nie należy bagatelizować, ponieważ skóra i jej prawidłowa kondycja to niezwykle istotne kwestie. Co zrobić, jeśli niestety jest ona chora? Jak postępować w takiej sytuacji?

Przede wszystkim, trzeba umówić się do dermatologa, który obejrzy skórę i postawi diagnozę. Dermatolodzy poza tym często ustalają przebieg leczenia oraz później je kontrolują. Wskazują też jakie badania zrobić i do jakiego lekarza jeszcze warto się udać. Czasami zdarza się, że choroba jest wynikiem kilku nieprawidłowości w organizmie, jak chociażby trądzik, który ma podłoże hormonalne. Wówczas konieczna jest współpraca kilku lekarzy odpowiednich specjalności. W przypadku trądziku hormonalnego będzie to między innymi dermatolog, endokrynolog i ginekolog.

Oczywiście, w przypadku każdej choroby, w tym również chorej skóry, należy stosować się ściśle do wskazówek lekarza. Czasami zdarza się, że niezbędna jest też odpowiednia pielęgnacja, na przykład jeśli naszym problemem jest skóra atopowa. Atopowe zapalenie skóry jest niestety dość częstym schorzeniem. Uciążliwe okazuje się azs u dzieci (http://emolium.pl/baza-wiedzy/azs/). Informacje na temat pielęgnacji skóry z określonymi schorzeniami powinniśmy uzyskać w gabinecie lekarskim. Trzeba pamiętać, że skóra może zachorować tak samo, jak każdy inny organ i wymaga wdrożenia odpowiedniego leczenia. Trzeba więc zacząć zwracać na nią większą uwagę, obserwować ją i nie lekceważyć problemów skórnych.

Comments are closed.