Search
Advertisement
 • Na uczulenie tylko konkretne preparaty

  Na uczulenie tylko konkretne preparaty

  Wielu z nas bywa uczulonych na konkretne substancje, z którymi możemy rzadziej lub częściej mieć o czynienia, w zależności od tego, na co jesteśmy de facto uczuleni. Uczulenie jest reakcją na jakiś składnik lub grupę składników, których nasz organizm najzwyczajniej nie toleruje. W związku z …Read More »
 • Katar

  Katar

  To czego chyba nikt z nas w życiu nie lubi to chorowanie. Często nie jest to nic poważnego czasem osłabienie, gorączka, i wszechogarniający przysłaniający wszystko katar. Nie należy go niedoceniać jednak skąd się bierze tak popularny w czasie choroby katar większość ludzi twierdzi, że przez …Read More »
 • Zdrowie reprodukcyjne

  Zdrowie reprodukcyjne

  Zdrowie reprodukcyjne jest to definicja obejmująca funkcję i proces zdrowia kobiety i to nie tylko w okresie prokreacji, ale przez całe jej życie. Definicja obejmuje wszystkie aspekty stanu fizycznego, psychicznego, społecznego, a także spraw związanych z układem rozrodczym i reprodukcją. Wynika z tego że ludzie …Read More »
Zdrowie dzieci

Problemy z wątrobą

Czy wątroba boli? Na to pytanie nietrudno odpowiedzieć – narząd ten, jak każdy inny może ulegać uszkodzeniu, efektem którego są bóle wątroby objawiające się na różne sposoby. Wątroba z zasady jest wytrzymałym narządem, chociażby przez fakt, że ma zdolności samoregulacyjne, jednak w praktyce nie jest też niezniszczalna.

Co najbardziej destrukcyjnie wpływa na ten organ? Oczywiście nieprawidłowe odżywianie się, które może wpływać na znaczne dysfunkcje w działaniu wątroby. Wiąże się to z przyjmowaniem do organizmu różnego rodzaju niebezpiecznych substancji, które w efekcie prowadzą do różnego rodzaju chorób wątroby. Takie substancje to najczęściej rozmaite toksyny, które w większym lub mniejszym stopniu przyjmujemy chociażby wraz z pokarmem. Za ich usuwanie z organizmu odpowiada właśnie wątroba.

Jak boli wątroba trzeba zazwyczaj przyjmować lekarstwa, które pozwolą jej szybciej zregenerować się i odnowić. Niekiedy choroby tego narządu objawiają się tym, że wątroba boli, ale kiedy indziej mogą odznaczać się w inny sposób. Przykładem może być brak apetytu, którego nie zawsze kojarzymy właśnie z problemami wątroby. Tymczasem bardzo często brak apetytu jest pierwszym sygnałem informującym o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu wątroby, kolejnym jest to, że wątroba boli, co objawia się na przykład jej powiększeniem i silnym, nieprzyjemnym kłuciem.

Jeśli chodzi o wątrobę choroby (http://essentiale.pl/najczestsze-choroby-watroby ) mogą być różne. My z kolei możemy im zapobiegać prowadząc aktywny, zdrowy tryb życia, który będzie wspierał, a nie destrukcyjnie wpływał na pracę narządów wewnętrznych.

Comments are closed.