Search
Advertisement
 • Zdrowie dziecka

  Zdrowie dziecka

  Dieta dziecka musi być bardziej zróżnicowana i bogata w minerały oraz witaminy odpowiednio zbilansowana do wieku naszej pociechy zapewniając prawidłowy rozwój i zdrowie dziecka oraz jego samopoczucie. Zaczynając od prawidłowego przebiegu ciąży, a na pełnoletności skończywszy, to my decydujemy co będzie jadło nasze dziecko i …Read More »
 • Jak zabezpieczyć nasze zwierzę przed przykrymi konsekwencjami ugryzienia przez kleszcza?

  Jak zabezpieczyć nasze zwierzę przed przykrymi konsekwencjami ugryzienia przez kleszcza?

  Kleszcze u psów to dość często spotykany problem z czworonogiem, szczególnie podczas okresu letniego, kiedy to te owady są najaktywniejsze. Warto wiedzieć zawczasu, jak wyciągnąć kleszcza psu, ponieważ dzięki temu możemy szybko zareagować w przypadku/ Jak wygląda kleszcz u psa ? Przede wszystkim, bardzo często …Read More »
 • Jak sie leczyc domowymi sposobami.

  Jak sie leczyc domowymi sposobami.

  Domowe środki leczenia leczniczymi roślinami. Naszš dietę w bardzo skuteczny sposób wspomagają zioła, oraz iłowe herbaty. Działaja one przeciwko działaniu holesterolu, oraz są dostępne przez cały rok. k uracja ziołami jest bardzo skuteczna jednak nie tak szybka jak stosowanie farmaceutyków.. Kuracja tego typu jest bardziej …Read More »
Zdrowie dzieci

Problemy z wątrobą

Czy wątroba boli? Na to pytanie nietrudno odpowiedzieć – narząd ten, jak każdy inny może ulegać uszkodzeniu, efektem którego są bóle wątroby objawiające się na różne sposoby. Wątroba z zasady jest wytrzymałym narządem, chociażby przez fakt, że ma zdolności samoregulacyjne, jednak w praktyce nie jest też niezniszczalna.

Co najbardziej destrukcyjnie wpływa na ten organ? Oczywiście nieprawidłowe odżywianie się, które może wpływać na znaczne dysfunkcje w działaniu wątroby. Wiąże się to z przyjmowaniem do organizmu różnego rodzaju niebezpiecznych substancji, które w efekcie prowadzą do różnego rodzaju chorób wątroby. Takie substancje to najczęściej rozmaite toksyny, które w większym lub mniejszym stopniu przyjmujemy chociażby wraz z pokarmem. Za ich usuwanie z organizmu odpowiada właśnie wątroba.

Jak boli wątroba trzeba zazwyczaj przyjmować lekarstwa, które pozwolą jej szybciej zregenerować się i odnowić. Niekiedy choroby tego narządu objawiają się tym, że wątroba boli, ale kiedy indziej mogą odznaczać się w inny sposób. Przykładem może być brak apetytu, którego nie zawsze kojarzymy właśnie z problemami wątroby. Tymczasem bardzo często brak apetytu jest pierwszym sygnałem informującym o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu wątroby, kolejnym jest to, że wątroba boli, co objawia się na przykład jej powiększeniem i silnym, nieprzyjemnym kłuciem.

Jeśli chodzi o wątrobę choroby (http://essentiale.pl/najczestsze-choroby-watroby ) mogą być różne. My z kolei możemy im zapobiegać prowadząc aktywny, zdrowy tryb życia, który będzie wspierał, a nie destrukcyjnie wpływał na pracę narządów wewnętrznych.

Comments are closed.