Search
Advertisement
 • Co to jest torbiel bakera?

  Co to jest torbiel bakera?

  Istnieją schorzenia, które natychmiast po wystąpieniu zmuszają nas do wizyty lekarskiej, ale są również takie, które przez pewien czas jesteśmy skłonni ignorować, nie powinniśmy tego robić. Takim niezbyt niepokojącym schorzeniem jest torbiel bakera. Ma ona najczęściej postać niewielkiego guzka znajdującego się pod kolanem. Nie wyjaśniono …Read More »
 • Zatrzymanie procesu wypadania włosów

  Zatrzymanie procesu wypadania włosów

  Każda osoba, która zauważa u siebie rozpoczęcie procesu wypadania włosów zaczyna zastanawiać się, w jaki sposób może jemu przeciwdziałać. Zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną wypadania włosów może być sięganie po złe środki do mycia włosów oraz częste prostowanie włosów. Wprawdzie trudno jest jej …Read More »
 • Najważniejsza jest czystość

  Najważniejsza jest czystość

  Istnieje możliwość zmniejszenia zapadalności na schorzenia wirusowe i bakteriologiczne. Co w takim razie robić żeby się nie zarażać? Niestety najistotniejszy jest nieodpowiedni sposób dbania o czystość, dotyczy to tak samo młodzieży jak i dorosłych osób. Kolejnym czynnikiem ryzyka okazuje się być także niewłaściwe odżywianie. Jeżeli …Read More »
Zdrowie dzieci

Jak skutecznie zwalczać stres?

W obecnych czasach szybkie tempo życia oraz liczne obowiązki w domu i pracy sprawiają, że jesteśmy w dużym stopniu podatni na stres. Krótkotrwałe napięcie pozwala zmobilizować się do działania, ale jeśli taki stan rzeczy przedłuża się, ma to negatywny wpływ na jakość życia, Nieustające zdenerwowanie przekłada się na liczne dolegliwości i problemy, jak bezsenność, czy złe samopoczucie, co doprowadzić może nawet do depresji.

Właśnie dlatego tak ważne jest, aby w prowadzonym trybie życia uwzględnić również czas na relaks oraz skuteczne metody walki ze stresem. Specjalne techniki oddychania, aktywność fizyczna, pozwolenie sobie na przyjemności i relaks mogą jednak nie wystarczyć. Ponieważ udowodniono, że podatność na stres zwiększa niedobór magnezu w organizmie, trzeba zadbać o uzupełnianie tego ważnego dla nas pierwiastka. Zdarza się, że produkty żywnościowe zawierają zbyt małe jego ilości, a dodatkowo podczas gotowania tworzą się trudno przyswajalne związki, przez co magnez nie zostaje uzupełniony.

Trzeba też pamiętać, że alkohol, kawa i herbata powodują jego wypłukiwanie się wraz z moczem. Osoby chcące skutecznie uzupełnić niedobory magnezu powinni więc wspomagać się suplementami – magnez z witaminą B6 (https://www.magneb6.pl/) to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cierpią z powodu stresu i chcieliby z nim walczyć na wszelkie możliwe sposoby. Stosowanie odpowiednich preparatów pozwoli odzyskać wewnętrzną równowagę, pozbyć się problemów związanych ze stresem, a tym samym przywrócić radość życia.

Comments are closed.