Search
Advertisement
 • Wybieramy strój kąpielowy

  Wybieramy strój kąpielowy

  Każdy z nas czeka z utęsknieniem na urlop wypoczynkowy. Po całym roku oczekiwania na wymarzony urlop wypoczynkowy, który jest wolny od obowiązków. Kiedy już wybierzemy odpowiednią dla nas porę, oraz po zatwierdzeniu do przez Naszego Prezesa nadejdzie czas na nerwowo spodziewany wyjazd na upragnione wakacje.Wakacyjne …Read More »
 • Medycyna niekonwencjonalna

  Medycyna niekonwencjonalna

  Nie da się ukryć, że teraz medycyna alternatywna cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób nadzwyczaj popiera alternatywne metody leczenia, nawet jeśli medycyna ta ma swoich oponentów. Medycyna zwykła nie zawsze umie poradzić sobie ze schorzeniami lub rozmaitymi chorobami, wówczas warto sięgnąć do innych źródeł …Read More »
 • Zdrowie rodzin

  Zdrowie rodzin

  Troszczymy się o najbliższych ważne dla nas jest zdrowie rodziny aby jak najdłużej zachować ich w znakomitej formie, szczęściu oraz zdrowiu, właściwie o nią dbając. Interesuje nas profilaktyka jak zapobiegać chorobom, wzmacniać organizmy najbliższych jak i zapewnić prawidłowy rozwój naszym dzieciom. Przede wszystkim zacznijmy od …Read More »
Zdrowie dzieci

Jak skutecznie zwalczać stres?

W obecnych czasach szybkie tempo życia oraz liczne obowiązki w domu i pracy sprawiają, że jesteśmy w dużym stopniu podatni na stres. Krótkotrwałe napięcie pozwala zmobilizować się do działania, ale jeśli taki stan rzeczy przedłuża się, ma to negatywny wpływ na jakość życia, Nieustające zdenerwowanie przekłada się na liczne dolegliwości i problemy, jak bezsenność, czy złe samopoczucie, co doprowadzić może nawet do depresji.

Właśnie dlatego tak ważne jest, aby w prowadzonym trybie życia uwzględnić również czas na relaks oraz skuteczne metody walki ze stresem. Specjalne techniki oddychania, aktywność fizyczna, pozwolenie sobie na przyjemności i relaks mogą jednak nie wystarczyć. Ponieważ udowodniono, że podatność na stres zwiększa niedobór magnezu w organizmie, trzeba zadbać o uzupełnianie tego ważnego dla nas pierwiastka. Zdarza się, że produkty żywnościowe zawierają zbyt małe jego ilości, a dodatkowo podczas gotowania tworzą się trudno przyswajalne związki, przez co magnez nie zostaje uzupełniony.

Trzeba też pamiętać, że alkohol, kawa i herbata powodują jego wypłukiwanie się wraz z moczem. Osoby chcące skutecznie uzupełnić niedobory magnezu powinni więc wspomagać się suplementami – magnez z witaminą B6 (https://www.magneb6.pl/) to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cierpią z powodu stresu i chcieliby z nim walczyć na wszelkie możliwe sposoby. Stosowanie odpowiednich preparatów pozwoli odzyskać wewnętrzną równowagę, pozbyć się problemów związanych ze stresem, a tym samym przywrócić radość życia.

Comments are closed.