Search
Advertisement
 • Stosowanie wosku do brody i wąsów

  Stosowanie wosku do brody i wąsów

  Co zrobić, by broda oraz wąsy prezentowały się dobrze i modnie? Przede wszystkim, odpowiednio je pielęgnować i przycinać. Ale to nie wszystko, co możemy zrobić, by nadać zarostowi odpowiedni kształt oraz atrakcyjny połysk. Kluczem do sukcesu będzie odpowiednio dobrany wosk do brody i wąsów. Produktów …Read More »
 • Objawy udaru mózgu

  Objawy udaru mózgu

  Lekarze od lat starają się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co to jest udar . Doskonale wiedzą oni, jakie mogą być udaru mózgu objawy, ale nie zawsze są w stanie szczegółowo odpowiedzieć pacjentowi na pytanie, czym jest sam udar mózgu. Dzieje się tak dlatego, że sama …Read More »
 • Co to jest catering dietetyczny.

  Co to jest catering dietetyczny.

  Jeśli ktoś chce schudnąć lecz nie ma za mało czasu żeby gotować Dieta dukana, Montignaca, dieta 1000-1500 kalorii. Jeśli więc ktoś uważa, że nie ma szans na wytrwanie w swoich założeniach od razu ustalimy, że schudnięcie chociażby 5 kilogramów nie jest możliwe. Trzeba sięgnąć wtedy …Read More »
Zdrowie dzieci

Wątroba porównywana z sercem

Dla współczesnego człowieka najważniejszym narządem wydaje się serce. To ono odpowiada za najważniejsze funkcje organizmu. Tak przynajmniej się wydaje. Wystarczy, że go zabraknie, a organizm przestanie funkcjonować. W czasach starożytnych w Mezopotamii najważniejszym narządem była zaś wątroba.

Może to zabrzmi dziwnie, ale faktycznie w tamtym świecie i na tamtych terenach to wątroba pełniła najważniejszą rolę w organizmie, a właściwie to tak uważano. Dlatego, kiedy ktoś chciał wyrazić swoją miłość wybrance, wypowiadał słowa „jesteś moją wątrobą”. Brzmi to naprawdę dziwnie, a nawet wręcz śmiesznie. Jednak tak było. Można łatwo stwierdzić, że dawną wątrobę przyrównywano do dzisiejszego serca. Dziś my uważamy, że serce jest najważniejszym narządem. Okazuje się, że w Ameryce Północnej do dziś uznaje się wątrobę za bardzo ważny, a nawet wręcz najważniejszy narząd. W naszej kulturze tego nie ma. Niemniej jednak odgrywa ona ważną rolę w organizmie. To z tego powodu tyle mówi się i pisze, aby dbać o wątrobę, odpowiednio się odżywiać, uprawiać sporty, unikać wszystkiego, co szkodzi wątrobie, a konkretnie alkoholu. Jeżeli wątroba przestanie funkcjonować tak jak powinna, źle funkcjonować będzie również cały organizm, a wówczas podupadnie na zdrowiu i przyczyni się do ogólnie złego samopoczucia. A tego na pewno nikt by nie chciał.

Więcej ciekawostek na temat wątroby i światowych poglądów można przeczytać na stronie internetowej http://szczesliwawatroba.pl/ciekawostki-ze-swiata-watroby.html.

Comments are closed.