Search
Advertisement
 • Uwaga na diety.

  Uwaga na diety.

  Jeśli ktos planuje odchudzanie i szuka odpowiedniej dla siebie diety powinien zastanowić się, jak będzie dzięki niej wyglądać Oglądasz ubrania, które mają mniejszy rozmiar niż te, które obecnie nosisz? Zaczekaj! Nie pozwól się wciągnąć w istny “szał” diet. codziennie każdy z nas widzi pełno artykułów …Read More »
 • Syrop z kwiatu czarnego bzu

  Syrop z kwiatu czarnego bzu

  W internecie jest bardzo głośno o syropach z kwiatu czarnego bzu, które są podobno bardzo skuteczne zarówno na kaszel suchy, jak i mokry, a nawet na wszelkie pozostałe dolegliwości związane z przeziębieniem. Co prawda bez jest łatwo dostępny i taki syrop mógłby zrobić każdy samodzielnie, …Read More »
 • dieta proteinowa

  dieta proteinowa

  dieta proteinowa stała się w ostatnich latach najpopularniejszym sposobem odchudzania w PolsceJednak należy sobie zadać pytanie czy dieta oparta na białku jest zdrowaw 100% dla organizmu? Według jej przeciwników dieta Dukana może wyrządzić spore spustoszenia w organizmie człowieka. Szybkie efekty diety opracowanej przez dr Pierre’a …Read More »
Zdrowie dzieci

Wątroba porównywana z sercem

Dla współczesnego człowieka najważniejszym narządem wydaje się serce. To ono odpowiada za najważniejsze funkcje organizmu. Tak przynajmniej się wydaje. Wystarczy, że go zabraknie, a organizm przestanie funkcjonować. W czasach starożytnych w Mezopotamii najważniejszym narządem była zaś wątroba.

Może to zabrzmi dziwnie, ale faktycznie w tamtym świecie i na tamtych terenach to wątroba pełniła najważniejszą rolę w organizmie, a właściwie to tak uważano. Dlatego, kiedy ktoś chciał wyrazić swoją miłość wybrance, wypowiadał słowa „jesteś moją wątrobą”. Brzmi to naprawdę dziwnie, a nawet wręcz śmiesznie. Jednak tak było. Można łatwo stwierdzić, że dawną wątrobę przyrównywano do dzisiejszego serca. Dziś my uważamy, że serce jest najważniejszym narządem. Okazuje się, że w Ameryce Północnej do dziś uznaje się wątrobę za bardzo ważny, a nawet wręcz najważniejszy narząd. W naszej kulturze tego nie ma. Niemniej jednak odgrywa ona ważną rolę w organizmie. To z tego powodu tyle mówi się i pisze, aby dbać o wątrobę, odpowiednio się odżywiać, uprawiać sporty, unikać wszystkiego, co szkodzi wątrobie, a konkretnie alkoholu. Jeżeli wątroba przestanie funkcjonować tak jak powinna, źle funkcjonować będzie również cały organizm, a wówczas podupadnie na zdrowiu i przyczyni się do ogólnie złego samopoczucia. A tego na pewno nikt by nie chciał.

Więcej ciekawostek na temat wątroby i światowych poglądów można przeczytać na stronie internetowej http://szczesliwawatroba.pl/ciekawostki-ze-swiata-watroby.html.

Comments are closed.